شهيد علي‌اصغر مخبريان

شهيد علي‌اصغر مخبريان

نام:  علي اصغر
نام خانوادگي : مخبريان
نام پدر: عباس
سال تولد: 1330
محل تولد: بابل
تاريخ شهادت: 15/07/1357
مكان شهادت:  بابل
مكان دفن:  بابل

در دامان مادري پرورش يافت كه الگويش زينب (س) بود، 10 ساله بود كه گرد يتيمي بر صورتش نشست، او تنها فرزند خانواده بود، مقطع ابتدايي را با موفقيت به اتمام رساند و علي‌رغم ميل باطني ترك تحصيل كرد و به دنبال شغل و پيشه رفت، چرا كه مي‌بايست مخارج خانواده را تامين كند، او دلسوزانه كار مي‌كرد و توانست به وضعيت مالي و معيشتي خانواده سر و سامان دهد. علاقه‌ زيادش به محافل ديني و مذهبي و ورود به اين محافل از همان دوران كودكي در وجودش ريشه دوانده بود، روشنگريهايي كه در اين محافل صورت مي‌گرفت او را به جلسات سياسي نيز كشاند.

جمعه خونين 17 شهريور 1357 و حماسه ساز مردم در ميدان شهداي تهران قلبش را جريحه دار كرده بود و از اين كه نتوانسته حضور داشته باشد، خود را سرزنش مي‌كرد و هميشه متاثر و ناراحت بود. 15 مهرماه 1357 اوج فعاليت و بيداري مردم عليه رژيم بود، او نيز ساكت نمي‌نشست، هميشه در حال جنب و جوش بود او و بسياري از دوستانش همگام با مردم گوش به فرمان امام(ره) بودند، اعلاميه پخش مي‌كردند، بسياري از مراكز فساد در سطح شهر توسط آنان به آتش كشيده مي‌شد و …
سرانجام مورد شناسايي ماموران رژيم واقع مي‌شوند و يكي از دوستانش بر اثر اصابت گلوله زخمي مي‌گردد. كمك مي‌كند تا او را براي مداوا به بيمارستان منتقل كنند، با ماموران گلاويز مي‌شود، در ميان انبوه جمعيت مورد اصابت گلوله قرار مي‌گيرد آرام زانو زد و افتاد و با رفتنش برگ زرين ديگري در تاريخ انقلاب زده مي‌شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود می باشد.